Jakie czyszczenie sex zabawka rzeczywiście potrzebuje, aby być bezpiecznym gadżetem?
Zabawka seksualna, która ma styczność z sromem, pochwą lub odbytem, ​​musi być tak czysta, jak to możliwe. Musi być wolna od bakterii, wirusów i grzybów. Spójrzmy prawdzie w oczy, penisy, palce i języki nie są sterylne, ale większość z nas myje je jako ostatnie :)

Niektóre praktyki mogą zwiększyć ryzyko rozprzestrzeniania się bakterii. Oto kilka ważnych kluczy do zapamiętania o sprzątaniu i opiece nad ulubionymi zabawkami erotycznymi:

  1. NIE dziel się porowatymi zabawkami z partnerami lub obcymi
  2. Umyj zabawki między kolejnymi zastosowaniami
  3. Zastąp zabawki, które zaczęły rozkładać się
  4. NIE używać zabawek zamiennych między pochwą a odbytem, ​​chyba że ...
  5. Zabieraj zabawki erotyczne z prezerwatywą lub dokładnie wyczyść zabawki między otworami

Materiały do ​​Sex zabawek 

Nie wszystkie materiały zabawkowe są tworzone w wielkim schemacie rzeczy. Większość zabawek z materiałów zabawek może być podzielona na dwie podstawowe kategorie: porowate i nieporowate.

Materiały porowate

Zabawki porowate są wykonane z galaretki, gumy, TPE lub TPR, choć mogą mieć wiele różnych kolorów, faktur i wytrzymałości. Niezależnie od tego, co nazywasz, składnik bazowy jest zazwyczaj kauczukowy, podobnie jak materiał stosowany w lateksowych prezerwatywach gumowych.

Zabawki z porowatego materiału mają małe pory, które pochłaniają płyny i bakterie. Porowate materiały mogą zawierać bakterie, dlatego czystość jest niezbędna.

Zabawki porowate są również znane z czasów zawierających ftalany, chociaż przemysł robi duże kroki w odchodzeniu od tych potencjalnie szkodliwych substancji chemicznych. Kiedy gumowe zabawki zawierają ftalany, zaczną się rozkładać z upływem czasu i wytworzyć oleisty połysk, który może powodować wysypkę dla niektórych osób wrażliwych.

W sklepie Intimal.pl każda strona produktu zawiera istotne informacje na temat tego z czego został wykonany produkt.

Porowate zabawki erotyczne nie powinny być dzielone bez pokrywania z prezerwatywą lub zabawkami dla dzieci, co wydłuży żywotność gumowych zabawek, ale nie będą trwały na zawsze i często są cenowo ujmowane.

Mycie porowatych zabawek powinno odbywać się w dobrej jakości mydle lub odpowiednim środku bakteriobójczym co ułatwi Ci utrzymanie powierzchni tak czystej jak to tylko możliwe. Najczęściej wystawczy po prostu zwykłe mycie przed i po użyciu.

Zabawki z gumy nie powinny być gotowane lub bielone, ale niektóre mogą być spłukane w górnej półce zmywarki bez detergentu.

Materiały nieporowate

Nieporowate materiały zabawkowe obejmują silikon, szkło, stal nierdzewną, kamień poddany obróbce, ceramika i drewno poddane obróbce. Są dużo łatwiejsze do czyszczenia niż materiały porowate. Materiały nieporowate nie pozwalają bakteriom, wirusom i grzybom przeniknąć do powierzchni zabawek, a materiały nie ulegają rozkładowi w czasie.

Zabawki niepożądane można czyścić różnymi sposobami, zależnie od własnych preferencji. Prawie każde nieprzydatne wibratory można myć dobrym mydłem, gotować przez 10 minut, wytrzeć 10% roztwór bielacza i wody lub przemywać w górnej półce zmywarki bez detergentu ściernego.

Zabawki i gadżety skórzane

Uprzążki ze skóry i bicze są popularnymi dodatkami intymnymi, ale jak je wyczyścić? Niewłaściwie nie można rzucać skóry w pralkę, ale jest bardzo łatwy sposób oczyszczenia płynów osobistych ze skóry, tajemnicę czyszczenia rzeczy ze skóry jest mydło z siodła, które można znaleźć wszędzie tam, gdzie sprzedaje się pasty do butów. Pomiędzy środkami czyszczącymi można również wycierać skórę roztworem alkoholu lub octu.

Zabawki z napędem elektrycznym

Jeśli nie są oznaczone jako wodoodporne lub zatapialne, zabawki nie powinny być umieszczane w wodzie. Powódź może doprowadzić do całkowitego zepsucia zabawki, aby była bezpieczna, przetrzyj zabawkę czystą, zwilżoną szmatką niewielką ilością łagodnego mydła, środka do czyszczenia zabawek lub alkoholu. Następnie wytrzyj zabawkę wodą, aby usunąć resztki mydła i przed wyschnięciem dokładnie wysuszyć.

Jedwabne gadżety

Jedwab jest piękną i silną (ale wrażliwą) tkaniną, dlatego wiele osób wolą wysyłać swoje jedwabie do środka czyszczącego. Jeśli wolisz zachować swoje jedwabiste rzeczy, weź detergent i myj rękę w letniej wodzie. W celu wyschnięcia, położyć przedmiot na ręczniku i zwinąć go w celu pochłaniania wody; Następnie odwiń ręcznik i pozwól, aby wysechł do końca.